Zpráva: Lukavec i město Fulnek jsou proti zrušení pošty

Fulnek-Lukavec – Jedním z míst, kde česká pošta plánuje zrušit svou pobočku, je také Lukavec, místní část Fulneku. Místní to ale odmítají a stojí za nimi i vedení města.

Otázka případného rušení pošty v Lukavci přišla na přetřes na posledním, červnovém zasedání zastupitelstva Fulneku. „Česká pošta v této věci oslovila radu města, a ta jednoznačně sdělila, že s rušením pošty v Lukavci nesouhlasí. Stejné stanovisko šlo i z osadního výboru,“ uvedla na zasedání starostka Fulneku Jana Mocová.

Zástupci města vedli se zástupci pošty jednání, konala se také veřejná schůze, na níž se přímo v Lukavci sešlo 92 obyvatel. „Tam jsme přistoupili na návrh České pošty, že by byla pošta otevřena hodinu denně v pondělí, ve středu a v pátek dopoledne a v úterý a ve čtvrtek odpoledne. Jestli to projde na vedení pošty, to ale nevím,“ nechal se slyšet před zastupiteli Aleš Ohnheiser, předseda osadního výboru v Lukavci. Nic nového nemohli sdělit ani 13. července odpoledne. „Zatím jsme žádné stanovisko od České pošty neobdrželi,“ informoval.

Autor: Ivan Pavelek

(Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/lukavec-i-mesto-fulnek-jsou-proti-zruseni-posty-20120719.html]