Větrný mlýn na Nových Dvorech jako vchod do podsvětí pro nový film “Isabel”

Isabel bojuje s temnou Ostravou zadarmo

Ostrava – Po většinu července se na Ostravsku natáčel mysteriózní thriller o mírně depresivní mladé novinářce Isabel, která se nebezpečně zaplete. Lokace ani příběh snímku by nebyly ničím zas tak zvláštním, netradiční ale je, že film, který bude uveden do kin, vzniká s nulovým rozpočtem.

Režiséři filmu Isabel Marcel Škrkoň a Lukáš Melník se poznali na brněnské JAMU. První z nich studoval režii, druhý herectví. Oba ale toužili dělat film a začali jako autorské duo psát scénáře. Žádný z nich se ovšem nikdy nerealizoval, protože tvůrcům se nepodařilo sehnat dostatek financí.

„Rozhodli jsme se, že to zkusíme udělat jiným způsobem, takovým dost extrémním,“ prozradil Melník. „Oslovili jsme mraky partnerů, všechny známé herce z Ostravy, jestli by nám nezahráli ve filmu v podstatě bez nároku na honorář, a tím projekt začal vznikat.“

 „Všichni máme příležitost, jakou normálně nedostáváme. Takže člověk skousne ledacos – i to, že to dělá v zimě a zadarmo,“ vysvětlila jedna z protagonistek Renáta Klemensová, proč roli ve filmu přijala. Na plátně se mezi jejími ostravskými kolegy objeví také Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy a Norbert Lichý, držitel činoherní Thálie, přestože on má jistě příležitostí k filmování dostatek. Natáčení se účastnil i písničkář Jarek Nohavica.

Do kin vstoupí Isabel v prosinci letošního roku. „Natáčíme tu scénu, kde hlavní hrdinka přichází k domu královny upírů. Tento mlýn je zamaskovaným vchodem do podsvětí,“ popsal Marcel Škrkoň scénu, při jejímž natáčení u starého větrného mlýna za Bílovcem byl i ostravský štáb České televize. Naznačil tak trochu, co diváci mohou před Vánoci očekávat.

O filmu “Isabel” >>