Pevnost poznání Olomouc

Nachází se v rekonstruovaném objektu bývalého dělostřeleckého skladu v areálu Korunní pevnůstky. Jde o první centrum popularizace vědy a výzkumu na střední Moravě, realizované Univerzitou Palackého v Olomouci. Vedle čtyř stálých interaktivních expozic z oblasti přírodních a humanitních věd nabízí laboratoře, dílny, ateliéry, studia a multifunkční Laudonův sál. Otevřeno od 17. dubna 2015.

Chcete se projít devítimetrovým modelem mozku nebo korytem řeky s hmyzem v  nadživotní velikosti? Zatopit město stoletou vodou, podívat se na svět očima včely anebo si zahrát na světelnou harfu?

Pevnost poznání je pro všechny věkové kategorie – ať už vám je pět nebo sto let, nudit se určitě nebudete! V muzeu je připraveno více než 200 zábavných exponátů, dílny pro dobrodružné pokusy, filmový sál nebo digitální planetárium, kde uvidíte špičkové filmy o vesmíru.

A pokud chcete přijít se školou a kamarády, vaši učitelé mohou vybírat z několika výukových programů, které jsou ušité na míru školním osnovám. Vyzkoušíte si nejrůznější dřevěné hlavolamy, 3D piškvorky, šifry nebo se proletíte vesmírem od Olomouce přes mezinárodní vesmírnou stanici až na kraj sluneční soustavy. Také si zahrajete na neohrožené detektivy anebo se naučíte kontrolovat padělky bankovek.

www.pevnostpoznani.cz

(Zdroj: http://www.pevnostolomouc.cz/pevnost-poznani.htm ,
19. 3. 2015)

Stránky o Lukavci, místní části Fulneku