Článek: Sportu se věnoval i Mikuláš s čerty

Sbor dobrovolných hasičů v Lukavci uspořádal v sobotu 3. prosince 2005 tradiční, již jubilejní 10. ročník Mikulášské soutěže. Kolem deváté hodiny ranní se na hřiště TJ Sokol začaly sjíždět hasičské sbory z širokého okolí. Nejvzdálenější družstvo dorazilo až ze slovenského Prešova. Nechyběli ani naši přátelé z Turzovky.

Letošní klání mělo ryze zimní charakter. Trať byla pokryta patnácticentimetrovou vrstvou sněhu. Jako první odstartovalo družstvo hasičů z pořádajícího SDH a po nich se požární útok v zimních podmínkách vyzkoušelo dalších 22 družstev, včetně 3 družstev žen. O záludnosti této specifické soutěže svědčí i počet nezdařených pokusů. Úkolem každého družstva je, aby v co nejkratším čase doběhlo k základně s přichystaným nářadím, vytvořilo sací a dopravní vedení a proudem vody sundalo terčíky s emblémem čerta a Mikuláše a následně terče elektronické časomíry.

Tomuto sportovnímu zápolení přihlížela více než stovka diváků, mezi kterými nechyběli zástupci města a sponzoři. Děkujeme tímto za účast soutěžícím i divákům a těšíme se na setkání při dalších sportovních a kulturních akcích pořádaných naším sborem.

A jak to všechno dopadlo?

Muži

1.

Mošnov

19,723 s

2.

Luboměř

21,543 s

3.

Lukavec

21,995 s

6.

Lukavec (dorost)

Ženy

1.

Odry

41,568 s

2.

Děrné

56,363 s

Jerlochovice

„N“

 

 

(Zdroj: Hasiči z Lukavce, Fulnecký zpravodaj, leden 2006, číslo 1)