Článek: Kopřivnický ovál v sobotu žil sportem

Kopřivnice – Polodrážní mašiny, čtyřkolky, rádiem řízená letadla i veteráni staří tři čtvrtiny století, to vše bylo v sobotu k vidění v areálu ploché dráhy v Kopřivnici. Uskutečnilo se tam Sportovní odpoledne AVZO.

Zatímco plošináři si to mezi sebou rozdávali v rozjížďkách, o přestávkách se předvedli letečtí modeláři. Moderátorka akce připomněla, že mezi členy AVZO patří také radioamatéři, kteří existují stejně dlouho jako plochodrážní klub, tedy padesát let. Asi největší obdiv všech ale sklidily nádherné stroje, které přivezli na plochu členové Tatra veterán klubu. Ať už to byl autobus, který jezdil na trase z Nového Jičína do Příbora, hasičský vůz Tatra či Tatraplán.

Jedním ze skvostů byla i červená Tatra hadimrška, se kterou přijel pan Bedřich John z Lukavce u Fulneku. “Koupil jsem ji asi před patnácti roky jako šrot ve Štramberku,” přiblížil osud hadimršky pan John a dodal, že tenkrát za ruinu auta zaplatil 3,7 tisíce korun. “Ale chyběl tomu volant, nůžky na střechu, na tom nebylo v pořádku nic. Všechno se dělalo nové,” pokračoval majitel, jenž nakonec prozradil, že automobilový skvost dával dohromady deset let.

Pan John již vlastní Tatru 57 A. Tu si pořídil v roce 1974. “Normálně jsem s ní jezdíval do práce a tak, jak bylo potřeba. O víkendech se jelo na soutěže. Se synem jsme s ní objezdili už na sto padesát soutěží,” vypočetl pan John a k lepšímu přidal, že s Tatrou 57 A jel například po vlastní ose do Liberce a odtud do Krkonoš. “Nakonec jsem s ní byl až u Hančovy mohyly,” usmál se pan John. Příští týden vyrazí na Rallye veteránů Beskydy 2005. “Už jsem to kdysi vyhrál třikrát za sebou a doma mám originál pohár Josefa Veřmiřovského ze třiadvacátého roku,” uzavřel pan John.

(Zdroj: Region – týdeník okresu Nový Jičín, út 30. srpna 2005, č. 35)