Zpráva: Zdivočelí psi útočí v Lukavci na ovce

Lukavec – Dva toulaví psi útočí na stáda ovcí v Lukavci na Novojičínsku. Z osmihlavého stáda nepřežila řádění psů polovina ovcí. O den později psi roztrhali dalšímu místnímu chovateli berana. Policisté teď zjišťují, komu psi patří.

Zdivočelí psi přeskočili elektrické ohradníky, které chránily ovce a začali kousat. Štěkot upoutal pozornost majitele stáda, který se okamžitě snažil psy odehnat. Už ale bylo pozdě. „Ten masakr, který jsem viděl, s tím, že člověk marodí na srdce, tak to byl šok,“ popisuje majitel ovcí. Nad ránem se psi do Lukavce vrátili a další místní chovatel přišel o berana. Psy zahlédlo hned několik obyvatel vesnice. Popisují je jako černého labradora a hnědého německého ovčáka. „Nelíbí se mi, že lítají psi po vesnici, každý má mít psa zavřeného,“ rozčiluje se jedna z obyvatelek Lukavce. „Kdyby v té době tam byla vnučka, která chodí mezi ty ovce, mohli by napadnout i ji,“ dodává majitel ovcí. Policie případ vyšetřuje jako přestupek, majiteli psů hrozí pokuta až 30 tisíc korun. Lukavcem teď kolují spekulace, že psi pocházejí z vedlejší vesnice. Komu ale patří, to zatím nikdo neví.

(Zdroj: Jiří Loučka, http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/zpravy/202443-zdivoceli-psi-utoci-v-lukavci-na-ovce/)