Zpráva: Okrajové části Bílovce a Fulneku se dočkaly vodovodu

Obyvatelé tří obcí u Fulneku a Bílovce dnes dostali dlouho očekávaný vánoční dárek. Do Lukavce, Jílovce a Braviného dnes poprvé teče čistá pitná voda. Doposud byly tyto obce odkázány jen na studny, které jsou ale ve špatném stavu.

Zprovoznění vodovodu ocenily především obce Bravinné, Lukavec a Jílovec, kde byli lidé odkázáni pouze na cisterny. Je to historicky první vodovod v této oblasti, potvrdil fulnecký starosta Josef Dubec. Ocenil především spolupráci se sousedním Bílovcem, což pomohlo získat státní dotaci.

„Podstatné bylo, že jsme se domluvili. Nový vodovod stál více než 35 miliónů korun. Dnes je to v situaci, kdy čekáme, až kolaudace nabude právní moci. Pak uzavřeme smlouvu o provozování a občané se budou moci napojovat,“ upřesnil starosta.

Dnešní slavnostní otevření vodovodu přivítal i Aleš Ohnheiser z Lukavce, který patřil k nejhlasitějším bojovníkům za kvalitní pitnou vodu. „Doufám, že letošní rok byl posledním, kdy jsme byli bez vody. Na jaře je třeba ještě udělat přípojky. Otázka je, co dál s tím město udělá, jestli na ně nějak přispěje,“ řekl.

(Zdroj:Martin Knitl, http://www.rozhlas.cz/ostrava/aktualne/_zprava/529487)