Domíchávač skončil v příkopu

Fulnek-Lukavec /FOTOGALERIE/ – Pořekadlo „Za dobrotu na žebrotu“ by se dalo použít v případě dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek 22. července v odpoledních hodinách v Lukavci, místní části Fulneku.

Řidič vozidla Tatra s domíchávačem ve směru od Fulneku na Lukavec, když jej před zatáčkou začala předjíždět řidička s osobním vozidlem Škoda Fabia. „V té chvíli jelo ve směru od Lukavce další osobní vozidlo ve svém jízdním pruhu. Aby řidič tatrovky zabránil střetu vozidel, strhl řízení vpravo a prudce brzdil,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Řidička fabie poté dokončila nebezpečné předjíždění a zařadila se zpět do svého jízdního pruhu. Tatra mezitím najela na pravý okraj silnice. „Pod tíhou nákladu se krajnice utrhla a tatrovka se pak převrátila na pravý bok,“ pokračoval Tomšík a dodal, že při nehodě se lehce zranil řidič nákladního vozidla, které převáželo beton. Z domíchávače část betonu unikla, ale k ohrožení životního prostředí nedošlo. Alkohol u aktérů nehody byl vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda činí předběžným odhadem více než 300 tisíc korun.

(Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/nehody/domichavac-skoncil-v-prikopu20100723.html , 6. 3. 2015)