Článek: Tipy Deníku aneb Mikulášská “jízda” na Novojičínsku

Poběží čerti i letos?
Mikuláš, čert i andělé, ale také mnohé jiné pitoreskní postavičky se objevují každoročně v období kolem Mikuláše na hřišti v Lukavci, místní části Fulneku. Nejinak tomu jistě bude i zítra. Svaz dobrovolných hasičů v Lukavci tam totiž na místním hřišti pořádá již 19. ročník Mikulášské soutěže v požárním útoku. Jako každoročně ani tolik nepůjde o rychlost a přesnost zásahů do terčíků. Soutěž v požárním útoku začne na hřišti TJ Sokola Lukavec v 9.30 hodin.

Páteční dopoledne na Masarykově náměstí v Novém Jičíně bude patřit především dětem. V ostatních městech Novojičínska se bude Mikuláš slavit až odpoledne nebo v sobotu. Dopolední část akce nazvané Den s Mikulášem na Masarykově náměstí v Novém Jičíně je určena především pro děti a mateřské školy, odpoledne pak už bude patřit školákům a veřejnosti. V 16 hodin začne Podvečer s anděly s podtitulem Cirkus trochu jinak. Vyvrcholení nastane v 17 hodin, a to okamžikem rozsvícení vánočního stromu. Objeví se Mikuláš a adventní atmosféru umocní koncert smíšeného pěveckého sboru Puellae et Pueri.

Bílovec: Mikuláš v centru
Nejen náměstí, ale také muzeum bude patřit Mikuláši v Bílovci. Na sobotu tam město přichystalo Mikulášský jarmark, který začne na Slezském náměstí v 9 hodin. V tutéž dobu otevře bílovecký dům dětí a mládeže na radnici Nebeskou poštu pro Ježíška, která bude do 11 hodin. V 9 hodin začne Den svatého Mikuláše v bíloveckém muzeu. Kromě muzea bude do 12 hodin otevřeno i městské informační centrum, od 13 do 17 hodin se pak v muzeu uskuteční Mikulášské tvůrčí setkání věnované perníčkům a rukodělným výrobkům. Děti to ale asi potáhne hlavně na náměstí, kde v 16 hodin začne Veselé peklo s ohňovou show, což je zábavný program na náměstí pro rodiny s dětmi, jehož vrcholem bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Jarmark, pohádka, Mikulášská jízda
Tradiční Mikulášský jarmark s rozsvícením vánočního stromu pořádá v sobotu od 13 hodin na Komenského náměstí město Fulnek a tamní kulturní centrum. Vánoční strom rozsvítí princezna Terezka, a to v 17 hodin. Zazní vánoční koledy, děti mohou přinést svá přáníčka a vhodit je do pošty pro Ježíška, organizátoři také nabádají dětské účastníky akce, aby s sebou přinesli zvonečky. Akce potrvá do 19 hodin. V tentýž den pořádá spolek zdravotně postižených v nedalekých Odrách Mikulášskou nadílku s pohádkou Čertův mlýn. Akce, která má podtitul Mikulášská nadílka s Hopsalínem, začne v Dělnickém domě Odry ve 14.30 hodin. Na Mikulášskou jízdu se mohou těšit děti v Kopřivnici. Program pro děti s rozsvícením vánočního stromu se uskuteční v pátek na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice. Akce začne v 16 hodin, strom se rozsvítí o hodinu později.

Mikulášská zábava plná hudby
Fulnek-Stachovice Hospoda U splavu ve Stachovicích, místní části Fulneku, bude zítra hostit Mikulášskou zábavu. Zahraje rocková legenda Bimetal a také pop-rocková skupina Young Lighters z Fulneku, která získala druhé místo v celostátní soutěži hudebních skupin ZUŠ. Zábava začne ve 20 hodin. Vstupné činí 80, respektive 100 korun.

Zdroj:
5.12.2014, http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/tipy-deniku-aneb-mikulasska-jizda-na-novojicinsku-20141205.html