Článek: Domácí hasiči bojovali

FULNEK-LUKAVEC (ipa) – Na samotné dno fyzických sil si sáhla řada účastníků jubilejního, dvacátého ročníku Lukavecké terénní vlny.

Hasičská soutěž v Lukavci má specifikum, kterým se řadí mezi nejtěžší soutěže v kraji. Na asi sedmdesátimetrové trase musí hasiči – proudaři zdolat asi patnáct metrů prudkého převýšení, než mohou zakleknout a namířit proudnici na terč. Jedním z mála, komu převýšení na trati nedělalo větší problémy, byl Tomáš Bednář z Jistebníku. „Určitě je to těžší než po rovině, ale šlo to,“ řekl krátce poté, co se na tabuli rozsvítil čas jeho družstva 21,81 sekundy. „Nesmí tam brzy pustit vodu. To pak člověk nevyběhne,“ poznamenal ještě, a jako by tím předznamenal osud ženského družstva Jerlochovic. Těm totiž začala stříkat voda z proudnic již v půli kopce a pravá proudařka Miroslava Jurásková i poté, co jí vodu přiškrtili, měla co dělat, aby se vůbec vyškrábala před terčík, který spadl v čase 1 minuta 45,71 sekundy. „Bylo to hrozně moc těžké,“ přiznala dívka, která v Lukavci soutěžila poprvé, ale určitě prý ne naposled.

Hodně zlý byl na sebe Daniel Sokol, který běžel jako pravý proudař v lukaveckém A družstvu. „Netrefil jsem napoprvé terč,“ prohodil sebekriticky a dodal, že vyběhnout kopec je pořádná dřina. I tak čas 20,96 sekundy patřil k tomu lepšímu. „Po dvou letech domácí konečně opět úspěšní. V předchozích dvou ročnících nedokončili,“ vyzdvihl ještě úspěch lukaveckých mužů moderátor akce.

Domácí nakonec skončili na pěkném pátém místě. Zvítězilo družstvo z Oprechtic časem 19,53 sekundy o desetinku před Vrbicemi. Za nimi skončili o tři setiny hasiči Luboměře. V ženách zvítězilo rovněž družstvo Oprechtic před Leskovcem a Březovou. Celkově přijelo na terénní vlnu 35 družstev.

(Zdroj: Novojičínský deník, úterý 11. července 2006, číslo 28)