Novojičínsko: Kostely a modlitebny budou otevřené do noci

Dvanáct kostelů a modliteben z Novojičínska je na oficiálním seznamu Noci kostelů 2020, která se uskuteční v pátek 12. června. Na většině míst je zajímavý program, otevřeno je všude vesměs od 18 hodin.

V Bravanticích budou mimo jiné koncert Karla Kotrly na varhany a akordeon, komentované prohlídky a celovečerní výstava dokumentů z věže kostela, ve Fulneku-Lukavci budou v každou celou hodinu od 18 do 20 hodin videoprojekce a komentovaná prohlídka, ve Fulneku-Vlkovicích se kromě účasti na komentované prohlídce návštěvníci mohou dozvědět něco o historii varhan a poslechnout si hru na ně.

Zdroj: https://www.farnostfulnek.cz/

V Jistebníku zahraje tubové kvarteto a další muzikanti, rovněž tam bude soutěž dětí v kreslení. V Příboře v kostele Narození Panny Marie se uskuteční přednáška Karla Kavičky –Živott a dílo sv. Jana Sarkandera, v příborské modlitebně BJB budou po celý večer tvořivé dílny pro děti.

Seznam míst: Bravantice, kostel sv. Valentina, Fulnek-Lukavec, kostel sv. Jana Křtitele a sv. Barbory, Fulnek-Vlkovice, kostel sv. Mikuláše, Hodslavice, kostel Českobratrské církve evangelické (ČCE), Jistebník, kostel sv. Petra a Pavla, Nový Jičín, sborový dům ČCE, Příbor, kostel Narození Panny Marie, Příbor, modlitebna Bratrské jednoty batistů v ČR (BJB), Rybí, kostel Povýšení sv. Kříže, Suchdol nad Odrou, kostel Nejsvětější Trojice, Štramberk, modlitebna ČCE, Štramberk-Tamovice, kostel sv. Kateřiny. 

Zdroj: https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/novojicinsko-kostely-a-modlitebny-budou-otevrene-do-noci-20200612.html